BBC przeprowadziło wywiad z hakerem promującym PewDiePie'a

BBC przeprowadziło wywiad z hakerem promującym PewDiePie'a

Walka między PewDiePie a T-Series ciągle trwa. Jest to zasługa przede wszystkim fanów, a raczej fanatyków, szwedzkiego YouTubera, który bez ich starań już dawno zostałby zdetronizowany. Jedną z głośniejszych "akcji promocyjnych" zachęcających do subskrybowania Pewd'sa było dwukrotne zhakowanie dziesiątek tysięcy drukarek przez jego fanów. BBC przeprowadziło wywiad z dwójką młodych hakerów.


Jak się okazało, młodzi hakerzy musieli złamać międzynarodowe prawa, żeby wspomóc swojego ulubionego YouTubera w walce na subskrypcje z indyjskim gigantem. Najpierw haker znany jako "Hacker Giraffe" zhakował około 50 tysięcy drukarek w domach i biurach tak, żeby drukowały one komunikaty zachęcające do subskrybowania kanału PewDiePie. Później dołączył do niego drugi haker znany jako "User" i wspólnie zhakowali kolejne urządzenia. Można liczyć, że było ich ponad 100 tysięcy na całym świecie.Jeden z hakerów twierdzi, że był zbyt podekscytowany, żeby myśleć o konsekwencjach swoich czynów i granicach prawa. Okazało się, że dwójka hakerów jest także odpowiedzialna za włamanie się do tysięcy Chromecastów i wyświetlaniu na nich ostrzeżenia o bezpieczeństwie z załączoną prośbą o subskrypcję dla PewDiePie.

Kilka minut sławy kosztowały dwójkę zagorzałych fanów Szweda bardzo dużo. Aktualnie muszą oni ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości, a wywiad oczywiście był przeprowadzony anonimowo. Na końcu materiału pojawił się jednak pozytywny aspekt wybryku dwójki przestępców internetowych. Po ich atakach na drukarki ludzie zaczęli dbać o zabezpieczanie sprzętu.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.