Przegryzł baterię od iPhone'a. Spowodował wybuch!

Przegryzł baterię od iPhone'a. Spowodował wybuch!

O ile baterie w naszych smartfonach, które wybuchają podczas normalnego użytkowania stanowią w pewnych kręgach realny problem, o tyle też powinno się mieć świadomość, że niektórych rzeczy z nimi najzwyczajniej nie powinnyśmy robić. Przekonał się o tym pewien mieszkaniec Chin, któremu bateria wybuchła chwilę po tym gdy postanowił ją... przegryźć. Jak to się stało?


Zdarzenie zarejestrowała kamera sklepowego monitoringu. Z miejsca stało się prawdziwym hitem, gdy trafiło do sieci. Klient pewnego sklepu z elektroniką w Chinach chciał kupić baterię do swojego iPhone'a, lecz miał spore wątpliwości, czy faktycznie jest ona oryginalna. W celu sprawdzenia jej autentyczności postanowił ją przegryźć, co momentalnie spowodowało "efektowną" eksplozję. Poniżej dostępne jest wspomniane video.O ile sprawa może wydawać się z boku nawet zabawna, to oczywiście wszystkich chcielibyśmy przestrzec. Powyższy sposób na sprawdzenie, czy dana bateria jest oryginalna czy nie, nie jest zbyt rozsądnym pomysłem i naprawdę są lepsze sposoby na jej weryfikację. Z resztą oryginalność baterii, tak naprawdę nie ma tu większego znaczenia, bo wszystkich podobnych akumulatorów nie powinniśmy przebijać, a już zwłaszcza przegryzać, bo grozi to właśnie takim efektem. O ile tym razem skończyło się jedynie na strachu i chwili popularności w internecie, to zdarzenie mogło przybrać znacznie bardziej dramatyczny obrót i znaleźć swój finał na ostrym dyżurze, a wtedy nikomu nie byłoby do śmiechu.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.