Ciąg dalszy historii obrazu Banksy'ego, który uległ samozniszczeniu

Ciąg dalszy historii obrazu Banksy'ego, który uległ samozniszczeniu

Banksy jest artystą, który co jakiś czas zaskakuje wszystkich - być może nawet samego siebie. Ostatnio pisaliśmy o nim przy okazji jego obrazu, który uległ samozniszczeniu zaraz po jego licytacji, a teraz przyszła kolej na kontynuację tej historii. 


Obraz Banks'yego, który został wylicytowany za 1 milion funtów uległ samozniszczeniu przez niszczarkę do papieru ukrytą w ramie obrazu - o tym huczał internet. Co ciekawe i paradoksalne, wartość takiego dzieła prawdopodobnie jeszcze bardziej wzrośnie. Artysta zdecydował się sam opowiedzieć o swoim ostatnim numerze.

Zrobił to w krótkim filmie na Instagramie, gdzie potwierdził wszystkie domniemania - to on zamontował niszczarkę w ramie obrazu. Zrobił to już kilka lat wcześniej - na wypadek, gdyby obraz miał być kiedykolwiek sprzedany. Zobaczcie sami: 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

. "The urge to destroy is also a creative urge" - Picasso


Post udostępniony przez Banksy (@banksy)


Film został opatrzony cytatem:
Pęd do zniszczenia to także pęd twórczy

Zamieszczone wideo przez artystę świadczy nie tylko o tym, że dokonał on być może najodważniejszego kawału w historii sztuki, ale także, że prawdopodobnie ukrywał się gdzieś w tłumie podczas licytacji. Bardziej możliwe jednak jest to, że po prostu wysłał on tam swojego "szpiega". Pewne jest jedno - piątkowy wyczyn brytyjskiego artysty przejdzie do historii.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.