Obraz Banksy'ego uległ samozniszczeniu zaraz po licytacji!

Obraz Banksy'ego uległ samozniszczeniu zaraz po licytacji!

Jedno z najsłynniejszych dzieł Banksy'ego - znanego brytyjskiego artysty street art, zostało wylicytowane wczoraj za kwotę ponad 1 miliona funtów. Zaraz po zakończeniu aukcji, dzieło uległo samozniszczeniu! Teraz może być warte znacznie więcej.


Cała sprawa dotyczy obrazu przedstawiającego "dziewczynkę z balonem", który na wczorajszej aukcji został sprzedany za milion funtów jednemu z oferentów. Zaraz po tym, obraz został rozdrobniony przez ukrytą w ramie niszczarkę. Na ten moment nie wiadomo, jaki będzie finał sprawy. Europejski szef działu sztuki współczesnej Sotheby's, w którym miała miejsce licytacja, mówi że pierwszy raz spotkał się z taką sytuacją. Eksperci sztuki jednogłośnie mówią, że po tym happeningu, wartość obrazu mogła znacznie się zwiększyć. 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Special night with banksy at Sotheby #banksy #sothebys #london


Post udostępniony przez Pierre Koukjian (@pierrekoukjian)


To niecodzienne wydarzenie było najprawdopodobniej zaplanowane przez samego Banksy'ego, który lubi zaskakiwać swych odbiorców. Autor na swoim Instagramie opublikował nawet post, do którego dodał krótki opis odnoszący się do licytacji.


Wyświetl ten post na Instagramie.
 

Going, going, gone...


Post udostępniony przez Banksy (@banksy)

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.