Twitch zawiesił popularnego streamera za przedawkowanie alkoholu

Twitch zawiesił popularnego streamera za przedawkowanie alkoholu

Drunk streamy to całkiem popularny temat, jeśli chodzi o polskich streamerów na YouTube. Twitch prowadzi jednak nieco bardziej zaostrzoną politykę pod tym względem, przez co Joseph 'Mang0' Marquez otrzymał tygodniowego bana.


Profesjonalny gracz Super Smash Bros. podczas swojego ostatniego streama ewidentnie przesadził ze spożywaniem piwa 'Blue Moon'. Na klipie widzimy, jak Mang0 traci kontrole nad swoim ciałem i upada z krzesła. Streamer tłumaczy się w jednym ze swoich wpisów na Twitterze, że nie "zezgonował", tylko dla żartu udał upadek, ponieważ chciał sobie zrobić przerwę i pójść na dół do swojej dziewczyny, po czym wrócić i zakończyć transmisję.


Odnosząc się do zapytania portalu Variety na temat przyczyny zawieszenia streamera, Twitch odpowiada:
Z szacunku do prywatności naszych użytkowników, nie komentujemy warunków pogwałcenia regulaminu.

Tweet Josepha, w którym pokazuje maila od administracji Twitcha odnośnie do bana rozwiewa wszelkie wątpliwości. Widzimy w nim, że jednoznacznym powodem było "niebezpieczne spożywanie alkoholu lub narkotyków".Dla pełnoetatowych streamerów takie kary wiążą się ze stratą sporej sumy pieniędzy, bo przecież ich praca polega na zdobywaniu wyświetleń, donacji czy subskrypcji. Marquez podchodzi jednak do sprawy dość humorystycznie i w jednym z tweetów mówi:
Zdałem sobie sprawę ze tego, że nie brałem prysznica od czasu bana. Zazwyczaj kąpałem się tuż przed streamem... Teraz jestem zagubiony i nie wiem kiedy to robić.

Jak widać alkohol na streamach jest obecny także za granicą - i to nierzadko w dużych ilościach. Chociażby ostatnio Ninja na swoim streamie pod wpływem alkoholu krytykował Fornite'a i jego twórców. Nie jest to jednak w dalszym ciągu usprawiedliwienie tego stanu rzeczy, ponieważ takie sytuacje nie powinny mieć w ogóle miejsca.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.