Dostałeś u kogoś bana na Twitchu? Teraz zobaczą to inni streamerzy

Dostałeś u kogoś bana na Twitchu? Teraz zobaczą to inni streamerzy

Twitch ogłosił wprowadzenie narzędzia pozwalającego streamerom na dzielenie się informacjami o użytkownikach, których zablokowali na swoim czacie. Jak dokładnie będzie działać ta nowość?


Twitch od dawna boryka się z problemami dotyczącymi m.in. systemu moderacji, który nie do końca się sprawdza. Dlatego też osoby odpowiedzialne za platformę postanowili właśnie coś z tym zrobić - zadowoleni powinni być przede wszystkim streamerzy.

Mowa tu o implementacji narzędzia Shared Ban Info, które umożliwi twórcom na dzielenie się informacjami na temat zbanowanych u siebie widzów. Skorzystanie z narzędzia będzie wymagać stworzenia specjalnej "prośby o udostępnienie" i skierowania jej do wybranego przez siebie streamera.

Jeśli ten wyrazi zgodę, to zablokowany na jednym czacie użytkownik będzie oznaczony u tego drugiego twórcy. W ten sposób moderacja będzie miała ułatwione zadanie i z łatwością będzie mogła monitorować zachowanie takiego osobnika i ewentualnie go zbanować.

Źródło: Twitch


Jak możemy wyczytać na oficjalnym blogu Twitcha:
Przedstawiamy wspólne informacje o banach. Wspólne informacje o banach opierają się na systemie kontroli podejrzanych użytkowników i zapewniają prosty sposób udostępniania informacji o tym, komu dajesz bana na swoim kanale, innym streamerom, dzięki czemu możecie współpracować, aby chronić Wasze społeczności przed notorycznie nękającymi użytkownikami. [...] Możesz wybrać domyślny sposób traktowania zgłoszonych użytkowników na kanale – monitorowanie lub ograniczenie. Monitorowani użytkownicy mogą nadal wysyłać wiadomości na czacie, ale zostaną oznaczeni dla Ciebie i Twoich moderatorów, dzięki czemu możecie mieć ich na oku i w razie potrzeby ograniczyć im możliwość rozmawiania na czacie.

Co ciekawe, domyślnym ustawieniem będzie niemożność wysyłania wiadomości u osoby dzielącej opcję Shared Ban Info. To streamer będzie musiał umożliwić takiemu widzowi możliwość wysyłania wiadomości. Jeśli moderatorzy uznają, że napisał coś złego, to jednym przyciskiem będą mogli to wykluczyć.

Warto też zaznaczyć, że twórcy otrzymają także opcję zerwania "umowy" z drugim streamerem i oznaczyć konkretnego użytkownika jako bezpiecznego. Mówimy tu więc o sporej swobodzie w tej kwestii.

 

Co sądzicie o nowości na Twitchu? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.