Avengers: Infinity War pobija rekord box office!

Avengers: Infinity War pobija rekord box office!

Avengers: Infinity War to niewątpliwie jedna z najgorętszych premier filmowych w tym roku i jak się okazuje, jest już także najbardziej kasowym filmem tego roku. 


Po 12 dniach od swojej premiery Avengersi stali się najbardziej kasowym widowiskiem tego roku w kinach poza granicami Stanów Zjednoczonych. Jest to bowiem pierwsza tegoroczna premiera, która osiągnęła wpływy ponad 700 milionów dolarów.Tylko 11 dni natomiast zajęło pobicie rekordu w szybkości osiągnięcia 1 miliarda dolarów przychodów od premiery filmu w skali globalnej. Tym samym Avengersi pobili 12-dniowy rekord ustalony przez Star Wars: The Force Awakens z 2015 roku. Co ciekawe, ten niesamowity wynik film osiągnął bez premiery w Chinach, która odbędzie się dopiero w piątek 11 maja.

Dla porównania Czarnej Panterze, która również była wielkim hitem ostatnich miesięcy, osiągnięcie 1 miliarda przychodów zajęło aż 4 tygodnie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.