Avatar 6 i 7 już powstają w umyśle Jamesa Camerona

Avatar 6 i 7 już powstają w umyśle Jamesa Camerona

James Cameron ma dosyć ambitne plany i już rozmyśla nad szóstą, a także siódmą częścią filmowego cyklu Avatar. Czego możemy się spodziewać po kolejnych kontynuacjach?


Już za niecałe dwa tygodnie doczekamy się debiutu filmu Avatar: Istota wody będącego bezpośrednią kontynuacją wydarzeń przedstawionych w produkcji z 2009 roku. Tymczasem reżyser już rozmyśla o odległej przyszłości.

James Cameron przedstawił swoje plany na łamach rozmowy z redakcją The Hollywood Reporter. Mężczyzna rzecz jasna pokłada ogromne nadzieje w nadchodzącej "dwójce" i twierdzi, że tak naprawdę wszystko zależy od sukcesu tegoż projektu. Gdy ten nie spotka się z odpowiednim zainteresowaniem, to trudno będzie mówić o rozwoju marki.

Reżyser jednak myśli optymistycznie i sam stwierdził, iż w jego głowie powstaje już koncept Avatara 6, a nawet Avatara 7. Mówimy więc o dosyć długiej serii, którą społeczność zaczyna porównywać do Szybkich i wściekłych (w przyszłym roku doczekamy się "dziesiątki"). Na razie jednak mówimy o wstępnych rozmyślaniach i raczej nie należy spodziewać się, że szczegóły fabularne zostaną przedstawione zbyt prędko.Przy okazji Cameron zaznaczył, że odległe odsłony Avatara raczej powstawać będą pod okiem kogoś innego - mężczyzna nie ukrywa, iż będzie wtedy już po prostu za stary. Oczywiście za kilka następnych odsłon odpowie jeszcze ten uznany producent.

Poza tym pojawiła się informacja o ewentualnym powstaniu serialu w uniwersum Avatara, lecz na ten temat jeszcze niewiele wiadomo. Na razie zostańmy myślami przy debiucie Avatara 2: Istoty wody, który odbędzie się już 16 grudnia.

 

Planujecie obejrzeć kontynuację Avatara? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.