Ator z mocną odpowiedzią na film Mediafuna

Ator z mocną odpowiedzią na film Mediafuna

Już wkrótce minie drugi miesiąc od gali FAME MMA 2, o której przez długi czas mówił cały internet. Wielu o niej już zapomniało, lecz wydaje się, że w jednej kwestii stała się on podstawą do ostrej wymiany zdań pomiędzy dwoma YouTuberami, do której właśnie doszło. O co dokładnie chodzi?


Już ponad miesiąc temu, bo 20 października, na kanale Mediafuna, twórcy YouTube oraz znanego blogera, pojawił się materiał dotyczący FAME MMA oraz zjawiska "patostreamingu". Maciej Budzich - autor kanału, nawiązał w nim do spotkania u Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczącym właśnie tego zyskującego na popularności trendu, któremu powinno się przeciwdziałać. Mediafun był jednym z zaproszonych gości na spotkaniu RPO, a uczestniczył w nim także Ator. W swoim nagraniu, Maciej w mocny sposób odniósł się do obecności Krzysztofa na październikowym spotkaniu, podczas którego doszło już do pierwszej wymiany zdań obu panów. Twórcę kanału Wideoprezentacje wprost uznał za wspierającego patostreamerów. Wśród argumentów pojawiło się m.in. uczestnictwo Atora na jednym ze streamów Daniela Magicala, pojawienie się YouTubera na gali FAME MMA, czy przeprowadzanie wywiadów z osobami uważanymi za patostreamerów. Mediafun wyraził swój przeciw wobec jakiejkolwiek formy gloryfikowania patostreamów, a działalność Atora, czy powstanie wydarzenia takiego jak FAME MMA uznał za jego element. Powiedział, że powinno się temu przeciwdziałać, a tacy twórcy czy organizacje powinny być pozbawiane możliwości zarabiania.Materiał Mediafuna został szybko skomentowany przez jednego z włodarzy gali FAME MMA - Wojtka Golę. Ten napisał:

Mediafun prosiłbym, abyś zapoznał się z naszą misją oraz celem federacji znajdującą się na kanale yt FAME MMA. Bardzo źle to interpretujesz. Dzięki nam zawodnicy zmieniają swój tryb życia, chodzą na treningi oraz wygrywają z nałogami... Zobacz ile osób dzięki nam zdobyło motywację... Nasza gala ma też na celu rozwiązywać internetowe konflikty, dzięki czemu możemy „oczyścić” internet ze sporów w sportowej atmosferze. W dodatku pamiętaj, że na kolejnych galach będą walczyli również aktorzy, raperzy czy też osoby publiczne. Jest mi bardzo przykro, że odwracasz kota ogonem.

Na odpowiedź Atora, którego dotyczyła spora część filmu Macieja, musieliśmy czekać nieco ponad miesiąc. Twórca kanału Wideoprezentacje w dniu wczorajszym opublikował jednak wyczekiwany materiał, w którym w mocny sposób odnosi się do nagrania Mediafuna. YouTuber skrytykował podejście Macieja do jego osoby oraz do jego działań związanych z patostreamierami. Jak sam powiedział, nigdy ich nie wspierał, a wywiady czy obecność na gali FAME MMA była czymś co świadczyło o jego niezależności dziennikarskiej. "Pan Mediafun przedstawia to tak, jakby samo zrobienie z kimś wywiadu, było czymś złym. Ba, nawet samo mówienie o kimś, kogo on naznaczył na złego, było czymś niedopuszczalnym. To jest oczywisty absurd." - powiedział Ator. Twórca kanału Wideoprezentacje w swoim materiale użył wielu innych argumentów by udowodnić swoje racje.  Jego pełen materiał obejrzycie poniżej:W komentarzach pod filmem Krzysztofa znalazło się wiele komentarzy popierających argumentację twórcy. Zdecydowana większość chwaliła powyższy materiał i to co Ator na nim powiedział. Nie zabrakło jednak komentarzy negatywnych, wśród których dominowały te mówiące o tym, że twórca Wideoprezentacje robiąc wywiady z "patostreamerami" chcąc tego czy nie, w pewien sposób ich promuje.

Co sądzicie o całej tej sprawie? Kto według was ma rację? Piszcie w komentarzach!

Źródło grafik użytych przy tworzeniu miniaturki: kanał Mediafun oraz kanał Wideoprezentacje

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.