Robot od Boston Dynamics postawił pierwsze kroki do wzięcia udziału w maratonie

Robot od Boston Dynamics postawił pierwsze kroki do wzięcia udziału w maratonie

Biegać, skakać, latać, pływać, w tańcu, w ruchu wypoczywać. Przynajmniej część z tych czynności potrafi wykonywać robot od Boston Dynamics. Firma pochwaliła się nowym filmem, prezentującym zdolności swojego robota.


Atlas, czyli robot Boston Dynamics, już wcześniej zadziwiał nas wykonywaniem salta, którego nie jest w stanie zrobić większość ludzi na świecie. Tym razem Atlas pochwalił się trochę bardziej trywialną czynnością, choć ciągle imponującą.

Zobaczcie, jak Atlas sobie biega i skacze przez przeszkody. Teraz bez problemu można wypuścić go na poranny jogging i nie zrobi sobie przy tym żadnej krzywdy:Półtorametrowy robot może radośnie biegać i wykrywać na swojej drodze przeszkody, które pokonuje zgrabnym susem. Może nie robi to wielkiego wrażenia, ale porównajcie sobie nagrania robotów, biorących udział w konkursie DARPA sprzed 3 lat. Pijane albo niespełna rozumu:Dobrze, że Atlas może sobie teraz biegać, bo przecież w zdrowym ciele zdrowy duch... czy jakoś tak.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.