FC Barcelona zaatakowana przez hakerów z OurMine!

FC Barcelona zaatakowana przez hakerów z OurMine!

Bez wątpienia FC Barcelona - czołowy hiszpański klub sportowy, nie przeżywa ostatnio najlepszego okresu. Po niedawnym odejściu jednej z ich największych gwiazd (transfer Neymara do PSG) oraz podwójnej porażce z odwiecznym rywalem Realem Madryt w Superpucharze Hiszpanii, spotkał ich kolejny cios - konta klubu na portalach społecznościowych zostały zaatakowane przez hackerów.
Do ataku przyznała się grupa OurMine, znana z  ostatnich ataków hackerskich m.in. na PlayStation czy HBO o których pisaliśmy także my. Tym razem ofiarą padł klub piłkarski. Okres w jakim padł atak nie jest przypadkowy - świat piłki nożnej żyje letnim okienkiem transferowym i cały czas czeka na jakiś większy transfer ze strony klubu z Katalonii. Dziś rano na koncie Barcy na Twitterze pojawił wpis informujący o transferze Di Marii do Barcelony:Oczywiście jest to informacja nieprawdziwa, niemniej zdążyła szybko obejść różne portale internetowe. Chwilę później pojawił się kolejny wpis z przyznaniem się, że był to jedynie żart ze strony OurMine:Na chwilę obecną wpisy zniknęły już z konta, za to pojawił się wpis z informacją, że portale społecznościowe Barcelony zostały wcześniej zhackowane oraz że trwają prace nad sprawnym rozwiązaniem tego problemu.Ciężko stwierdzić czy transfer Di Marii to jedynie pusty żart i powtarzanie plotek czy też hackerzy doszli to jakichś pewniejszych źródeł - w końcu Argentyńczyk już od jakiegoś czasu łączony jest z Blaugraną jednak nigdzie nie pojawiła się oficjalna, sprawdzona informacja. Niemniej całość pokazuje, że niestety cyberataki są nadal na porządku dziennym i póki co żadna strona nie może czuć się do końca bezpieczna.

Zdjęcia: polsatsport.pl

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.