Asystent Google oficjalnie trafił do Polski!

Asystent Google oficjalnie trafił do Polski!

Polacy nie gęsi i swojego Asystenta Google nareszcie mają. W końcu możemy pochwalić się oficjalnym asystentem, który pracuje w naszym języku i może opowiedzieć nam żart, kiedy go o to poprosimy.


Google jako pierwsza firma udostępniła Asystenta Głosowego w języku polskim. Nie udało się to jeszcze Apple'owi, Amazonowi czy Microsoftowi. Co prawda niektórzy mogli mieć Asystenta Głosowego od Google już wcześniej, ale teraz oficjalnie wszedł on na nasz rynek i dostęp do niego w najbliższych dniach będzie miał każdy użytkownik Androida 5 wzwyż oraz iOS.

Co zatem potrafi nasz nowy przyjaciel uwięziony w smartfonie? Wbrew pozorom potrafi więcej niż opowiedzieć żart czy ciekawostkę - chociaż pewnie to na początku sprawi najwięcej zabawy. Asystent może ustawić za nas budzik czy stoper, powiedzieć nam, jaka będzie pogoda czy wysłać wiadomość z życzeniami do mamy. Nie próbujcie jednak tego ostatniego, zawsze lepiej zadzwonić. Wartymi wypróbowania komendami wydają się te, dotyczące używania Google Maps - zwłaszcza podczas jazdy samochodem. To oczywiście tylko niektóre z funkcji Asystenta, a pełną listę znajdziecie tutaj... albo możecie po prostu o nie zapytać. Warto dodać, że Asystent potrafi zarządzać także takimi aplikacjami jak YouTube, Spotify czy WhatsApp.Nad naszym nowym wirtualnym przyjacielem pracowało kilkadziesiąt osób na całym świecie. Nad jednym aspektem, czyli osobowością Asystenta, pracowali tylko Polacy, gdyż założenia twórców były takie, żeby Asystent był jak najbardziej polski. Oznacza to, że zaznał on też odrobinę polskiej kultury i można mile się zaskoczyć, odkrywając niektóre smaczki.

Jeśli nie macie jeszcze Asystenta Google na swoim telefonie, to musicie po prostu poczekać na odpowiednią aktualizację. Żeby zacząć z niego korzystać wystarczy nacisnąć przycisk Home w telefonie i postępować zgodnie ze wskazówkami na ekranie.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.