Assassin's Creed pomoże w odbudowaniu katedry Notre Dame

Assassin's Creed pomoże w odbudowaniu katedry Notre Dame

O wczorajszym pożarze jednego z najbardziej znanych zabytków ludzkości - katedry Notre Dame, mówił cały świat. Ogień strawił część konstrukcji katedry oraz doprowadził do zawalenia się jej iglicy. Odbudowa jednej z ikon Paryża jest pewna, a pomóc ma w nim gra komputerowa! 


Ponad 800-letni zbytek za jakiś czas zostanie odbudowany. Pomoc w zbieraniu funduszy na ten cel płynie już z całego świat. Jak się jednak okazało, jednym z źródeł służących do odbudowy katedry Notre Dame ma być produkcja Ubisoftu - gra "Assassin’s Creed: Unity". Akcja gry rozgrywa się w Paryżu i roku 1789, a wszelkie szczegóły znanej budowli zostały w niej odwzorowane z najmniejszą dokładnością.Według informacji podanych przez GPS World, zapisane wcześniej mapy 3D - w tym te z Assassin's Creed, odegrają główną rolę przy pracach przywracających wygląd katedry Notre Dame do stanu przed wybuchem pożaru. Twórcy gry mówią, że zabytek w ich produkcji został odwzorowany z dokładnością do niemal jednej cegły, a samo tworzenie modelu było opracowywane latami.Co sądzicie o tym pomyśle?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.