Kolejny Assassin's Creed zabierze nas do Grecji?

Kolejny Assassin's Creed zabierze nas do Grecji?

Seria Assassin's Creed to obecnie jedna z największych marek w świecie gier video. Wiele osób ponownie spojrzało na nią serdecznym wzrokiem po najnowszej części z podtytułem Origins, która przyjęła się naprawdę ciepło. Była to jednak część nieco inna niż poprzednie. Wiele osób twierdzi, że była to zmiana w dobrym kierunku. W związku z tym zaczynają pojawiać się prognozy odnośnie kolejnej lokalizacji. W większości stawia się na Grecję.


Póki co Ubisoft nadal inwestuje w Assassin's Creed: Origins, niemniej kolejna część z pewnością jest już w głowach twórców. Z racji, że ostatnie egipskie klimaty wypadły naprawdę dobrze to wielu stawia na lokalizację stosunkowo podobną - starożytną Grecję. Takie rozwiązanie miałoby spory sens, co więcej, umożliwiłoby to ponowne wcielenie się w postać Bayeka - protagonisty ostatniej części.

Wszystko to są jednak tylko przypuszczenia. Swojego czasu inna teoria mówiła, że kolejna część może zabrać nas do Chin i otrzymać tytuł Dynasty, jednak dziś głos ten jest już znacznie cichszy i nic tej teorii nie potwierdza. Gdziekolwiek jednak zabierze nas kolejny Assassin można już dziś powiedzieć jedno - zapowiada się naprawdę interesująco. Tymczasem dla graczy przygotowywane są kolejne dodatki do już istniejącego tytułu.Według wstępnych ustaleń tytuł może trafić na półki sklepów w przyszłym roku i dostępny będzie na wszystkich najpopularniejszych platformach. Niewykluczone, że więcej informacji na temat gry pojawi się na najbliższych targach E3. Czy również okaże się hitem? Czas pokaże.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.