Artur z Topowej Dychy na Star Wars Celebration!

Artur z Topowej Dychy na Star Wars Celebration!

Czy wyobrażacie sobie wziąć udział w światowym zlocie fanów Star Wars? Bardzo możliwe, że odpowiedź jest twierdząca, jednak czy zdajecie sobie sprawę, jak wielkie i trudne jest to przedsięwzięcie? Chodzi bowiem o to, że impreza Star Wars Celebration z każdą kolejną edycją zmienia swoje miejsce, aby nie została wykryta przez wrogie Imperium. W tym roku impreza Star Wars Celebration swoją bezpieczną strefę odnalazła w Orlando w Stanach Zjednoczonych, a dzielny rycerz Jedi – Artur Filipowicz, jako jedyny YouTuber w Polsce, miał okazję znaleźć się na jej pokładzie. TYLKO U NAS ROZMOWA Z ARTUREM I NIEPUBLIKOWANE DOTĄD ZDJĘCIA!
Impreza Star Wars Celebration w tym roku odbyła się w dniach 13 – 16 kwietnia. Czterodniowy czas trwania tej imprezy wskazuje na ogrom atrakcji, które przygotowali organizatorzy dla wszystkich fanów uniwersum Star Wars. Na miejscu imprezy było wszystko: poczynając od specjalnych kostiumów, cosplayów, poprzez specjalne ekranizacje, wizualizacje i konkursy czy sklepy z ekskluzywnymi fanowskimi gadżetami. Na szczególne wyróżnienie zasługuje fakt, że podczas imprezy zagościli aktorzy znani z filmów Star Wars, cała ekipa filmowa, pisarze i celebryci, którzy uwielbiają świat Star Wars. Oczywiście można było zrobić sobie z nimi zdjęcie, zebrać autograf czy wysłuchać, co mają do powiedzenia podczas paneli dyskusyjnych. Istne święto Gwiezdnych Wojen!

Dzięki Arturowi Filipowiczowi z Topowej Dychy i Topowych Teorii Spiskowych możemy na całe wydarzenie spojrzeć z jego perspektywy, gdyż podzielił się on z nami kilkoma zdjęciami z całej imprezy.

   Mieliśmy także okazję zadać Arturowi kilka pytań odnośnie do całej imprezy Star Wars Celebration:

Grzegorz Majchrzak: Który event na Star Wars Celebration podobał Ci się najbardziej i dlaczego?

Artur Filipowicz: Trzy wydarzenia najbardziej zapadły mi w pamięć. W trakcie pokazu zwiastuna "The Last Jedi" cały budynek po prostu zamarł. Niezwykle ciekawa była też prelekcja na temat efektów specjalnych w "Rogue One" - szczególnie że sam nagrywam filmy. Jednak głównym punktem programu był dla mnie pokaz "Battlefront II", a reakcje fanów dorównywały premierze nowego filmu – trudno się dziwić, bo jest na co czekać. Szczególnie że tego typu gry to równie duże projekty co nowe epizody. Twórcy stale są w kontakcie z Lucas Arts by wszystko było odwzorowane jak należy. Możliwość usłyszenia o tym, jak wygląda praca za kulisami, zawsze jest dla mnie czymś wyjątkowym.

Spotkałeś któregoś ze swoich filmowych idoli?

Kolejki do gwiazd były naprawdę długie. Na tyle długie, że postanowiłem to sobie odpuścić. Wszystko dlatego, że postacie, które od zawsze chciałem zobaczyć chodziły po korytarzach – byli to cosplayerzy. Mam więc fotkę z Darth Maulem, Vaderem czy szturmowcami – to mi wystarczy (śmiech). Największą furorę na festiwalu zrobił fan przebrany za miecz świetlny, który ma zdjęcie z Anakinem (Hayden Christensen).Jaki klimat panował na terenie całej imprezy?

Niesamowicie przyjazny i... inspirujący. Będąc na takiej imprezie widać, jak wielki wpływ wywarły Gwiezdne Wojny. Zobaczymy tam dzieciaki, nastolatków i emerytów, których łączy wspólna pasja kultywowana od lat. Poza tym ilość gadżetów inspirowanych Star Warsami naprawdę robi wrażenie. Można tam było dostać obrazy, figurki, ciuchy, a nawet tostery w klimacie Sagi.

Czy przeszedłeś na ciemną stronę mocy?

Od zawsze byłem po stronie Imperium – nie trzeba mnie przekonywać (śmiech).

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.