Twórca

Twórca "AppleNaYouTube" zmienił nazwę kanału. Oto powody

Kilka dni temu widzowie kanału "AppleNaYouTube" zauważyli, że profil... zyskał nową nazwę. Powody tej zmiany były nieznane do czwartku (24.01) - wtedy też twórca opublikował specjalny materiał z ogólnymi wyjaśnieniami zaistniałej sytuacji.


"AppleNaYouTube" to kanał prowadzony przez Mateusza Krawczyka i poświęcony w głównej mierze sprzętom giganta z Cupertino. Do tej pory można było tę informację wywnioskować z nazwy projektu - teraz nie jest to już takie proste. Jak zauważyli bowiem widzowie, profil przeszedł (nie)wielką metamorfozę.

Kilka dni temu (19.01) nazwa "AppleNaYouTube" zamieniła się w "Mateusz Krawczyk". Korektę przeszedł także awatar oraz tło kanału. Na wyjaśnienia w tej sprawie musieliśmy poczekać do ostatniego czwartku (24.01).Mateusz poinformował, że wszystko rozpoczęło się już kilka miesięcy temu, kiedy to podczas transmisji na żywo relacjonował wydarzenie Apple. Kanał twórcy otrzymał za to blokadę na 3-miesiące i przy okazji producent dowiedział się o nazwie "AppleNaYouTube".

Influencer nie wchodził w szczegóły, lecz z jego słów wynika, iż Apple uznało poprzednią nazwę kanału za wprowadzającą błąd i sugerującą, że mamy do czynienia z oficjalnym kanałem giganta. Problem stanowiły też koszulki twórcy - zawierały one bowiem logo Apple. Mateusz zmuszony był więc do wprowadzenia zmian.

Padło na popularną formę nazewnictwa, czyli użycie własnego imienia i nazwiska. Sama tematyka kanału nie ulega zmianie - nadal pojawiać się będą na nim filmy dotyczące sprzętów Apple oraz innych producentów.

 

Co sądzicie o zaistniałej sytuacji? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.