Apple znacznie ogranicza produkcję iPhone'a X! [AKTUALIZACJA]

Apple znacznie ogranicza produkcję iPhone'a X! [AKTUALIZACJA]

iPhone X bardzo namieszał na rynku, a jeśli chodzi o same iPhony, to wprowadził wręcz rewolucję do ich nudnego designu. Mimo że praktycznie żaden inny producent nie może pochwalić się takimi wynikami jak Apple, to jednak firma z Cupertino zamierza mocno ograniczyć produkcję swojego jubileuszowego smartfona.


iPhone X był najchętniej kupowanym smartfonem w 2018 roku. Dlaczego więc jego produkcja ma być ograniczona aż o połowę? Otóż wszystkiemu winna jest wysoka cena za urządzenie.Cena iPhone'a X dla wielu wydała się zbyt zaporowa, Apple zmniejsza jego produkcję z 40 do 20 milionów sztuk. W dalszym ciągu jest to ogromna liczba, którą z otwartymi ramionami przyjąłby prawdopodobnie każdy producent smartfonów. Jednak fakt pozostaje faktem, że Apple będzie produkowało o połowę mniej iPhone'ów X, z dostępnością których w czasie premiery były ogromne problemy.

Nie jest to jednak podyktowane wyłącznie faktem "słabej" sprzedaży, a zagraniem marketingowym, związanym z premierą kolejnych iPhone'ów. W 2018 roku na rynek najprawdopodobniej zostaną wypuszczone trzy nowe urządzenia bazujące na iPhonie X. Będą to różne warianty jubileuszowego smartfona: jeden będzie większy, drugi zostanie ulepszony, a trzeci będzie tańszy i okrojony o niektóre funkcje. Wszystko rozbija się o tańszy wariant iPhone'a X, który mało kto chciałby kupić, gdyby w tej samej cenie był zeszłoroczny iPhone X. Apple chce uniknąć takiej sytuacji poprzez wycofywanie ze sprzedaży iPhone'a X.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.