Apple zaprezentował iOS 16! Oto najciekawsze nowości

Apple zaprezentował iOS 16! Oto najciekawsze nowości

Dziś odbyła się konferencja Apple, podczas której ogłoszono nowy system operacyjny iOS 16. Jesteście ciekawi jakie nowości wprowadza?


Większość najważniejszych zmian dotyczy ekranu blokady. Apple znacznie zmieniło lock screen i teraz pozwoli na pełną personalizację. Użytkownicy będą mogli ustawić wybrany motyw, a także dodać widgety, które będą przypisane wyłącznie do ekranu blokady. Co więcej, lock screen w nowym systemie będzie mógł być animowany.Kolejną ważną zmianą jest zarządzanie powiadomieniami. Apple stwierdził, że notyfikacje będą wyświetlały się na dole ekranu, co jest dużą zmianą w działaniu całego systemu. Gigant postanowił także usprawnić tryb skupienia i wprowadza tzw. Focus Filter, który pozwala zarządzać powiadomieniami, które dochodzą do nas we wspomnianym trybie. Następna nowość dotyczy wiadomości w iMessage. Teraz użytkownicy otrzymają możliwość cofania wysłanej wiadomości oraz zaznaczania wątków do sprawdzenia w późniejszym czasie.Oprócz tego, świetną wiadomością jest wprowadzenie przez Apple nowego narzędzia, które nosi nazwę Safety Check. Pozwoli ono w natychmiastowy sposób zablokować dostęp do plików i komunikatorów na urządzeniach, które były powiązane z kontem innej osoby. W ten sposób możemy odciąć informacje prywatne oraz lokalizację od innych, co może okazać się przydatne dla osób, które są śledzone np. przez toksycznego partnera.

Trzeba przyznać, że Apple ogłosił dziś wiele interesujących nowości. Wiele osób zarzuca jednak, że najnowsza aktualizacja systemu giganta, czerpie zbyt wiele z Androida. Trudno się z tym nie zgodzić, bowiem najgłośniejsza zmiana dotycząca ekranu blokady, od dawna była dostępna na Androidzie.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.