Znamy ceny wymiany baterii iPhone'ów w Polsce. Zapłacimy więcej niż inni

Znamy ceny wymiany baterii iPhone'ów w Polsce. Zapłacimy więcej niż inni

Afera z pogarszaniem wydajności telefonów od Apple odbiła się  bardzo szerokim echem. Pisaliśmy o tym wielokrotnie, ostatni artykuł podsumowujący sprawę znajdziecie tutaj. Sprawa zakończyła się w ten sposób, że Apple zmniejszyło cenę wymiany baterii dla poszkodowanych użytkowników. Dowiedzieliśmy się, ile za "promocyjną" wymianę baterii zapłacą Polacy.


Niestety, zapłacimy więcej, niż można było się spodziewać. W Stanach Zjednoczonych obniżka wynosi okrągłe 50 dolarów. Przed aferą za wymianę baterii trzeba było tam zapłacić 79 dolarów, czyli jakieś 270 złotych.  Następnie Apple obniżyło cenę do 29 dolarów, co daje około 100 złotych.Polacy niestety nie mogą liczyć na wymianę baterii w cenie 100 złotych. W naszym kraju promocyjna cena wymiany akumulatora to 149 złotych. Kwota tej usługi wynika z niekorzystnego dla nas przelicznika, który stosuje Apple. Amerykańska firma często przelicza ceny swoich produktów z dolarów na euro. Niestety efektem tego jest to, że Polacy, którzy zarabiają stosunkowo mniej, będą musieli wydać więcej.

Oczywiście w dalszym ciągu obniżka ceny jest pozytywnym faktem. Jednak z drugiej strony, czy Apple robi swoim klientom aż tak wielką przysługę, obniżając wydajność telefonów, by następnie ci musieli wymienić baterię?

 

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.