Apple odwołuje tegoroczną Wielkanoc!

Apple odwołuje tegoroczną Wielkanoc!

Apple: Wielkanocy nie będzie. Kto oglądał? A nie, to nie to święto i nie ten film. Sytuacja jednak odrobinę podobna. Nowy kalendarz od Apple bowiem nie uwzględnia tego święta. 


Wszystko za sprawą nowego oprogramowanie iOS i świadomej decyzji zarządu, a nie jakiegoś błędu, których ostatnio jest sporo w obozie firmy z Cupertino. Osoby, które korzystają z wersji 11. 2.5 iOS'a, zauważyły, że nie ma w nim Niedzieli Wielkanocnej. To samo tyczy się użytkowników Maków. We wcześniejszych wersjach systemu Wielkanoc normalnie figurowała w kalendarzu.

Amerykańscy właściciele iPhone'ów mogą aktywować kalendarz ze świętami odpowiednimi dla nich. Oprócz tego mają też opcję dodania alternatywnych kalendarzy: hebrajski, chiński i muzułmański. Brak wśród nich naszego, chrześcijańskiego.W związku z tym jeden z użytkowników skontaktował się ze wsparciem Apple i dowiedział się, że kalendarz w obecnej formie jest poprawny. Oznacza to, że usunięcie Wielkiego Piątku i Niedzieli Wielkanocnej było posunięciem celowym. Konsultant pomocy technicznej nie był jednak w stanie podać powodów tej decyzji.

Polacy w tej sytuacji jak zwykle mogą mieć mieszane uczucia. Z jednej strony problem nas nie dotyczy, bo Apple nie udostępnia kalendarza z polskimi świętami, z drugiej... no właśnie, nie mamy kalendarza z naszymi świętami. A teraz nie ma jeszcze Wielkanocy. Sytuację jednak można uratować poprzez dodanie kalendarza Google, chociaż wątpliwe, aby o taki efekt chodziło Apple'owi.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.