Apple jest już warte bilion dolarów!

Apple jest już warte bilion dolarów!

W tym momencie nie ma znaczenia czy ktoś jest zwolennikiem bądź przeciwnikiem giganta z Cupertino. Wartość Apple, jako pierwszej firmy na świecie, przekroczyła bilion dolarów. Historia dzieje się na naszych oczach.


Apple przekroczyło właśnie swego rodzaju magiczną barierę w świecie finansów - jeszcze żadna spółka w historii ludzkości nie osiągnęła czegoś tak wielkiego. Wartość firmy wyniosła ponad bilion dolarów, czyli tysiąc miliardów, co jest kwotą wręcz trudną do wyobrażenia. Mówimy jednak o marce, która swoją renomę buduje już od ponad czterdziestu lat.

Firma Tim'a Cook'a osiągnęła nieosiągalny dla większości spółek poziom finansowy


Ten historyczny moment dokonał się w czwartek (2.08.2018), kiedy to kurs akcji Apple przebił 203 dolary. Ten skok sprawił, że spółka zapisała się jako pierwsza w dziejach warta bilion dolarów.

Przychody marki wyniosły w minionym kwartale 52,3 mld. dolarów, co stanowi skok o 17% w porównaniu z analogicznym okresem rok wcześniej. Oznacza to, że był to najlepszy kwartał w historii firmy. Nic nie wskazuje na to, że tempo przyrostu ma się zmniejszyć. Analitycy szacują, że w przychody za 2018 rok mają wynieść 261 mld. dolarów. Jeśli tak się stanie, będzie to najlepszy czas w historii marki.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.