Apple usunęło ponad 25 tysięcy aplikacji w chińskim AppStore

Apple usunęło ponad 25 tysięcy aplikacji w chińskim AppStore

O firmie Apple jest ostatnio dosyć głośno w chińskich mediach. Wszystko to za sprawą oskarżeń dotyczących braku odpowiedniej reakcji na pojawianie się nielegalnych aplikacji w sklepie AppStore. 


Nagłośnienie sprawy w telewizji czy prasie podziałało - gigant z Cupertino zmuszony był usunąć około 25 tys. aplikacji z systemowego sklepu, co stanowi 1,4% wszystkich dostępnych. Mowa tutaj głównie o programach promujących hazard. Apple wydało także specjalny komunikat dotyczący tego wydarzenia, który został zamieszczony w The Wall Street Journal.
Hazardowe aplikacje są nielegalne i zabronione w AppStore w Chinach. Usunęliśmy wiele takich programów i twórców, którzy próbowali rozpowszechniać nielegalne aplikacje hazardowe w naszym AppStore.

Apple postanowiło ugiąć się pod wpływem chińskich mediów i usunąć nielegalne aplikacje


Chiny nie są także zadowolone z ich zdaniem nieefektywnego filtru dodatków w komunikatorze iMessage. Apple w tej kwestii również obiecało poczynić odpowiednie kroki.

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.