Apple traci miejsce w czołówce producentów smartfonów!

Apple traci miejsce w czołówce producentów smartfonów!

Rynek telefonów dotykowych cały czas ewoluuje i firmy muszą się nieźle napocić by zadowolić wymagającego klienta, mając cały czas na uwadze postępujący rozwój technologiczny. Chwilowe uśpienie Apple wykorzystało Huawei, które wskoczyło na drugie miejsce producentów smartfonów i już teraz spogląda na pierwsze miejsce, które cały czas spokojnie zajmuje koreański Samsung.
Chińska firma przeżywa obecnie wyjątkowo dobry okres. Ostatnie modele były naprawdę udane i stanowiły mocną alternatywę dla często droższych urządzeń bardziej znanych marek, zapewniając przy tym wcale nie gorsze parametry. Swoje robi też dobra reklama. Za przykład niech zaświadczy udział w jednym ze spotów Roberta Lewandowskiego, co mogło przyczynić się do pewnego wzrostu sprzedaży telefonów chociażby w naszym kraju. Całą sytuację bardzo dobrze pokazuje wykres opublikowany ostatnio dzięki firmie Counterpoint:Póki co pozycja Samsunga jest niezagrożona, ale jeszcze niedawno podobnie myślano w kontekście telefonów z nadgryzionym jabłkiem w logo. Prawdą jest jednak, że o ile Huawei faktycznie trzyma się mocno, to firma tak naprawdę wykorzystała jedynie chwilową stagnację amerykańskiego giganta, który już za chwilę, bo 12 września za sprawą premiery kolejnego iPhone'a, bez wątpienia powróci na pozycję numer dwa. To w sumie też jest ciekawa kwestia - o ile Samsung i Huawei stoją tak naprawdę wieloma telefonami i celują w różne półki cenowe, tak iPhone żyje w tej kwestii praktycznie od premiery do premiery flagowego sprzętu, a i tak można powiedzieć, że wychodzi na swoje.Tymczasem użytkownikom zostaje jedynie czekać na interesujące produkty. Im większa będzie bezpośrednia konkurencja między największymi markami, tym tak naprawdę lepiej dla nas.

 

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.