Apple rezygnuje z iTunes

Apple rezygnuje z iTunes

Nieprzewidywalne posunięcia są charakterystyczne dla Apple, o czym świadczyć może ich najnowsza decyzja. Jak donosi serwis Bloomberg, po niemal osiemnastu latach istnienia firmy, postanowiono zrezygnować z oprogramowania iTunes.


iTunes to program dystrybuowany przez Apple w celu odtwarzania muzyki, filmów czy podcastów, zalecanym do obsługi iPhone'ów, iPodów oraz iPadów. Możliwe jest również zainstalowanie go na systemach niektórych komputerów. iTunes pomagał także w synchronizacji smartfonów i tabletów z komputerami firmy Apple.Jak podaje wyżej wspomniany serwis, oprogramowanie zniknie z naszych urządzeń jeszcze w tym roku. W zamian za nie wprowadzonych zostanie kilka nowych aplikacji, które będą odpowiedzialne za poszczególne funkcje, takie jak np. odtwarzanie muzyki czy filmów. Najprawdopodobniej będą to między innymi Music, TV i Podcasts.

Do tej pory nie wiadomo co zastąpi rolę iTunes w synchronizacji urządzeń, ale istnieją dwie możliwości. Pierwsza z nich zakłada, że aplikacja nie zostanie do końca usunięta, a ograniczać się będzie wyłącznie do koordynacji. Druga z nich, bardziej prawdopodobna, ustanawia wprowadzenie kolejnej aplikacji do tego służącej. Konsumentom Apple pozostaje zatem czekać na dalsze informacje, które mogą zostać opublikowane na dniach.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.