Wściekli klienci złożyli zbiorowy pozew przeciwko Apple na ogromną sumę pieniędzy!

Wściekli klienci złożyli zbiorowy pozew przeciwko Apple na ogromną sumę pieniędzy!

O problemach Apple pisaliśmy w ostatnim czasie już wielokrotnie. Raban został podniesiony o celowe spowalnianie starszych modeli telefonów. Na początku to użytkownik portalu Reddit zbadał tę kwestię i udało mu się potwierdzić, że Apple celowo spowalnia swoje starsze modele telefonów. Niedługo później przedstawiciele Apple przyznali się do tego, o czym pisaliśmy tutaj. Użytkownikom na całym świecie jednak nie spodobało się tłumaczenie giganta z Cupertino i postanowili oni zbiorowo pozwać firmę na 999 miliardów dolarów! 


Tak, dobrze przeczytaliście. Pozew zbiorowy złożony przez rozwścieczonych użytkowników starszych telefonów Apple widnieje na 999 miliardów dolarów. Prawdopodobnie tak duża kwota nigdy nie zostanie im wypłacona, jednak niewykluczone, że dostaną oni zadośćuczynienie.

Dlaczego użytkownicy są rozwścieczeni? Amerykańska firma przyznała się do spowalniania swoich telefonów, za powód podając zapobieganie nieoczekiwanego wyłączania się iPhone'ów oraz jak najdłuższy czas pracy na baterii. Użytkownicy nie zostali o tym poinformowani przez firmę i wydawali niemałe pieniądze na zakup najnowszych urządzeń, które jak wszyscy wiemy, są bardzo drogie. Źle opracowane dostarczanie energii do smartfonów przez Apple można było wyeliminować, kupując nową baterię, a nie cały sprzęt.Apple przyznało, że pogarsza wydajność telefonów od 6. generacji swoich urządzeń. Pozwy jednak mogą być składane także przez użytkowników 5. i 4. generacji iPhone'ów.

Sprawa nie jest ani czarna, ani biała. Trudno tutaj jednoznacznie stwierdzić, kto ma rację - Apple powinno grać ze swoimi klientami w otwarte karty, przyznało się jednak do zarzucanych mu czynów. Jesteśmy ciekawi, czy pokrzywdzeni posiadacze starszych iPhone'ów dostaną rekompensatę, czy sprawa "rozejdzie się po kościach".

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.