Apple z nowymi emoji. Wśród nich szczepionki oraz kobieta i mężczyzna z brodą

Apple z nowymi emoji. Wśród nich szczepionki oraz kobieta i mężczyzna z brodą

W wersji 14.5 systemu operacyjnego iOS w produktach Apple pojawią się nowe emoji. Zmienią się również niektóre już istniejące.


Co nowego w Apple? Firma coraz bardziej pokazuje, że nie wyklucza mniejszości. Spora liczba emoji przedstawiających ludzi otrzyma jeszcze więcej odcieni skóry np. te obrazujące całujące się pary. Oprócz tego emoji brodatej osoby zostanie podzielona na płcie (Man:Beard oraz Woman:Beard) - oczywiście również z wieloma odcieniami skóry.Zmiany dodadzą również buźki takie jak: wypuszczającą powietrze, znajdującą się w chmurach czy z zakręconymi oczami oraz dwa nowe serca. We wrześniu ubiegłego roku zatwierdzone zostały już przez Unicode Consortium, co oznacza, że mogą być już wdrażane w różnych usługach.

Aktualizacja zmieni także istniejące już emotki np. alpinista dostanie kask, a emoji słuchawek będzie teraz bardziej przypominać AirPods Pro. Jednak najbardziej kontrowersyjna jest nowa emoji strzykawki. Ma ona być teraz bardziej neutralna, ponieważ brakuje w niej już krwi. Jak stwierdza Emojipedia, od teraz ma także symbolizować szczepionkę na koronawirusa.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.