Analitycy twierdzą, że Apple może pozbyć się 3D Touch

Analitycy twierdzą, że Apple może pozbyć się 3D Touch

Technologia 3D Touch zadebiutowała trzy lata temu i zyskała niemałe grono zwolenników. Okazuje się jednak, że funkcja ta już niedługo może zostać całkowicie porzucona przez Apple na rzecz nowych rozwiązań. 


Tak przynajmniej twierdzą analitycy. Ogłoszona w 2015 roku innowacja odmieniła u niektórych sposób korzystania z urządzeń giganta z Cupertino. Coraz częściej słyszy się jednak plotki, że Apple planuje porzucić 3D Touch w nowej generacji iPhone'ów. Dlaczego? Przede wszystkim ze względów trudności przy produkcji komponentów, które tego typu funkcję są w stanie obsłużyć.

Zastosowanie 3D Touch w aplikacji Safari


Takie posunięcie z pewnością spotkałoby się z krytyką części konsumentów, którzy pokochali 3D Touch i możliwości jakie za sobą niesie. Można się jednak spotkać także z głosami zadowolenia twierdzącymi, że nigdy tej opcji nie używali.

Apple z pewnością będzie musiało wymyślić jakieś nowe usprawnienie do swoich sprzętów, aby wyróżnić się na tle konkurencji. Tego czy 3D Touch zniknie pojawimy się już za dwa tygodnie, kiedy najprawdopodobniej zaprezentowane zostaną nowe smartfony.

Źródło: theverge.com

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.