Apple coraz bliżej kupna znanej aplikacji!

Apple coraz bliżej kupna znanej aplikacji!

Wszystko wskazuje na to, że Apple w najbliższym czasie wzbogaci się o jedną, bardzo popularną aplikację. Kwota transakcji nie jest oficjalnie znana, lecz mówi się o blisko 400 milionach dolarów. O którą aplikację chodzi? 


Apple jest blisko nabycia aplikacji Shazam, której zadaniem jest rozpoznawanie utworów, reklam czy programów telewizyjnych nawet przy dużym szumie otoczenia. Według serwisu TechCrunch ten program w najbliższym czasie planuje przejąć Apple za około 400 milionów dolarów.Kwota na pierwszy rzut oka może wydawać się naprawdę duża. Warto jednak zaznaczyć, że w 2015 roku firma była wyceniana na blisko 1,01 miliarda dolarów, czyli ponad połowę więcej niż oferuje Apple. Na razie nie ma żadnego oficjalnego komentarza w tej sprawie, ale już możemy domyślać się, jakie skutki może mieć przejęcie tego niezwykle popularnego programu.

Przede wszystkim po wyszukaniu danego utworu, w aplikacji pojawi się opcja przeniesienia nas do App Store i zakupu go prosto ze sklepu Apple. Biorąc pod uwagę fakt, że Shazam zostało w zeszłym roku pobrane ponad miliard razy, Apple może sporo zarobić na takiej inwestycji.

Ostatni duży zakup korporacja dokonała w 2014 roku, kiedy to przejęła markę Beats Electronics za ok. 3 miliardy dolarów. Koniec 2017 roku wydaje się więc odpowiednim czasem na " świąteczne zakupy".

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.