Apple przedstawiło iPhone SE nowej generacji, nowy kolor iPhone 13 i wiele więcej

Apple przedstawiło iPhone SE nowej generacji, nowy kolor iPhone 13 i wiele więcej

Dziś miała miejsce pierwsza wiosenna konferencja Apple w 2022 roku. Podczas jej trwania zaprezentowany został nowy kolor iPhone 13 i iPhone 13 Pro oraz iPhone SE 3 generacji czy iPad Air 5. To jednak nie wszystko.


Jedną z pierwszych nowości ogłoszonych na dzisiejszej konferencji Apple jest nowy zielony kolor iPhone 13 oraz iPhone 13 Pro, które do sprzedaży trafią już 13 marca.Oprócz tego i zgodnie z zapowiedziami na konferencji ogłoszono iPhone SE 3 generacji. To co charakteryzuje tańszego iPhona to procesor A15, który znamy dobrze z "trzynastki". Oprócz poprawionej wydajności, iPhone ma mieć także lepszą baterię i dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych. Co ciekawe, Apple nie zrezygnowało w nowej wersji smartfona z Touch ID, a dodatkowo nie postanowiło usprawnić kamery urządzenia. Cena iPhone SE 3 generacji ma wynieść 429 dolarów.Na konferencji podzielono się także szczegółami dotyczącymi iPad'a Air 5, który został wyposażony w układ M1 znany do tej pory z nowszych MacBooków. Apple ulepszyło także kamerę iPad'a, dodając szerokokątny obiektyw, a samo urządzenie otrzymało moduł 5G.Ostatecznie gigant podzielił się także nowością dotyczącą Mac'ów. Te zostaną wkrótce wyposażone w nowy układ M1 Ultra, który ma charakteryzować się znacznie szybszym przesyłaniem danych i mniejszym zużyciem prądu.

 

Co uważacie o wiosennych nowościach od Apple?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.