Urządzenia Apple z dwoma wyświetlaczami? To możliwe!

Urządzenia Apple z dwoma wyświetlaczami? To możliwe!

Wyścig zbrojeń między Samsungiem a Apple trwa. Jedni pracują nad składanym wyświetlaczem, a drudzy wcale się nie patyczkują i patentują urządzenie z dwoma wyświetlaczami.


Amerykański urząd patentowy oficjalnie potwierdził, że firmie Apple został przyznany patent, związany z wykorzystaniem dwóch wyświetlaczy w jednym urządzeniu. Oto jak wyglądają udostępnione grafiki:Na grafice widać urządzenie zdecydowanie bardziej podobne do notebooka niż do smartfona. Klasyczny ekran znajduje się na górze, a dodatkowy, drugi, znajdujący się w podstawie przenośnego komputera, będzie mógł być umieszczony nad fizyczną klawiaturą, lub w jej miejscu, całkowicie ją zastępując. Ekran zamiast klawiatury i touchpada? Na to wygląda!

Ekrany mają być połączone najprawdopodobniej za pomocą specjalnego, magnetycznego zawiasu. Sprzęt miałby też zostać wyposażony w specjalną warstwę antyodblaskową, która zwiększy komfort użytkowania. Pojawiły się też wzmianki o sensorach, wykrywających siłę nacisku.

Jak to z takimi sprzętami i patentami bywa - nie ma pewności, czy urządzenie pojawi się na rynku. Szanse oczywiście są, ale dopóki Apple oficjalnie nie zaprezentuje sprzętu, nie możemy być pewni jego istnienia, bo producenci często patentują coś tylko po to, żeby zabezpieczyć się na przyszłość.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.