Apple zaprezentowało robota do recyklingu iPhone'ów

Apple zaprezentowało robota do recyklingu iPhone'ów

Daisy to robot, którego z całą pewnością pokochają wszyscy antyfani firmy z Cupertino. Mogą pokochać go także wszyscy miłośnicy ekologii i to właśnie głównie do nich skierowany jest ten robot. 


Apple z okazji nadchodzącego Dnia Ziemii zaprezentowało nowego robota Daisy, który potrafi rozebrać iPhone'a na części, żeby odzyskać z niego wartościowe materiały.

Daisy jest następcą Liama, czyli poprzedniego robota, z którego niektórych starych części zresztą się składa. Daisy jest w stanie rozebrać 9 różnych modeli iPhone'ów i rozmontować ich aż 200 w ciągu godziny. Jednocześnie separuje konkretne części i usuwa zbędne komponenty. Oto krótki film pokazujący działanie maszyny:Razem z pokazaniem Daisy Apple ogłosiło tymczasowy program zwany GiveBack, dzięki któremu użytkownicy mogą oddać swoje stare iPhone'y do sklepów albo poprzez stronę internetową, żeby zostały poddane recyklingowi przez korporację. Za każde otrzymane urządzenie Apple przeznaczy określoną kwotę pieniędzy na rzecz fundacji Conservation International, a niektórzy będą mogli cieszyć się specjalnymi kartami podarunkowymi.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.