Apple przejmuje twórców platformy do wyszukiwania muzycznych talentów

Apple przejmuje twórców platformy do wyszukiwania muzycznych talentów

Asaii to założony w Kalifornii startup, który stworzył mechanizm wynajdywania w sieci nowych, najbardziej utalentowanych i obiecujących osób tworzących muzykę. Kilka dni temu zagraniczne serwisy poinformowały, że Asaii zostało przejęte przez Apple za naprawdę sporą kwotę. 


Twórcy Asaii opracowali własny algorytm, który na podstawie wielu różnych kryteriów wskazuje w różnych serwisach internetowych utwory mające szanse na stanie się hitami zanim jeszcze odkryją je osoby z wytwórni muzycznych.Do czego Apple mogłoby wykorzystać swój najnowszy nabytek? Między innymi do rozwoju Apple Music, które w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością. Na ten moment nie znamy jednak dokładnych planów technologicznego giganta. Techcrunch natomiast twierdzi, że Apple kupiło jedynie trzech założycieli Asaii, którzy od teraz będą pracować dla Apple - tak czy tak, potencjał Asaii będzie najprawdopodobniej rozwijany dla firmy z Cupertino. Nieoficjalne źródła podają, że kwota tej transakcji nie przekroczyła 100 mln dolarów.

Asaii nie jest jednak jedynym "muzycznym" nabytkiem Apple w ostatnich miesiącach. Na początku września firma uzyskała zgodę na przejęcie serwisu Shazam za kwotę 400 mln dolarów.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.