Aplikacje od Google zniknęły z Windows Phone

Aplikacje od Google zniknęły z Windows Phone

Nie da się ukryć, że Windows Phone powoli umiera. Bardzo boleśnie przekonują się o tym użytkownicy telefonów, na których zainstalowany jest ten system. O znacznym upadku Windows Phone świadczy fakt, iż właśnie przestała tam działać ostatnia aplikacja od Google.  Prawdopodobnie już na zawsze.


Mimo że często słyszało się opinie o małej praktyczności Windows Phone, miał on wielu zwolenników i duża grupa ludzi wybrała właśnie telefony z tym systemem. Wiele aplikacji, między innymi te od Google, nigdy nie były specjalnie dostosowywane pod te urządzenia, jednak nie było żadnego problemu z ich pobraniem i działaniem. Można więc było korzystać z map Google, tłumacza czy wyszukiwarki. Ta ostatnia kilka dni temu zakończyła swoją działalność na telefonach z Windows Phone. Teraz gdy spróbujemy włączyć wyszukiwarkę, wyświetli się komunikat, w którym przeczytamy o problemach z połączeniem z serwerem. Na obecną chwilę nie powstał żaden sposób na łatwe obejście tego problemu. Oznacza to zatem wielką stratę dla użytkowników systemu od Microsoft i znaczne utrudnienie w zdobywaniu informacji.Można powiedzieć, że strata kilku aplikacji nie jest czymś strasznym i nie należy się tym przejmować. Warto jednak zauważyć, że chodzi o programy od giganta w dziedzinie technologii. Telefony bez wsparcia i aplikacji Google stają się znacznie mniej wygodne w użytkowaniu, a dostęp do niektórych funkcji jest utrudniony lub nawet niemożliwy. Bardzo prawdopodobne, że stopniowe opuszczanie Windows Phone przez poszczególne aplikacje Google stało się nie tylko znakiem upadku systemu, lecz również przyspieszyło ten proces. Wszyscy, którzy teraz będą chcieli wygodnie korzystać z możliwości swojego telefonu, będą musieli przerzucić się na model z Androidem lub iOS.

Ostatnia aplikacja Google musiała prędzej czy później zniknąć z systemu Windows Phone. Warto zauważyć, że wyszukiwarka ostatni raz została zaktualizowana w 2013 roku. Mimo to użytkownicy Windows Phone postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Na stronie aplikacji w Windows Store pojawiają się liczne komentarze, w których właściciele telefonów z systemem od Microsoft proszą Google o przywrócenie tej, jak również innych aplikacji producenta. Nie pozostaje teraz nic, jak czekać na reakcję technologicznego giganta. Ci, którzy jednak chcą mieć zapewniony komfort użytkowania telefonu, będą musieli rozważyć zmianę telefonu na taki, którego system jest wspierany przez Google.

 

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl