Andrzej Duda założył konto na TikToku

Andrzej Duda założył konto na TikToku

Wyobrażacie sobie Prezydenta Polski nagrywającego filmiki na TikToka? Jakby to powiedzieć... nie musicie tego robić. Na platformie pojawił się właśnie oficjalny profil Andrzeja Dudy, a wraz z nim - pierwszy materiał wideo.


Popularność usługi TikTok zdaje się być dostrzegana przez coraz więcej znanych osób. Nie tak dawno mieliśmy przecież do czynienia z tamtejszym debiutem Roberta Lewandowskiego - piłkarz nagrał ze swoją żoną film, gdzie obydwoje tańczą i ćwiczą. Zresztą, zobaczcie sami:
@annalewandowskaFriday MOOD. Do you like it?🤣 Stay tuned ##WorkoutFromHome♬ original sound - ハハハハハTak się składa, że do polskiej społeczności TikToka postanowił dołączyć także... Prezydent Polski - Andrzej Duda. Jeśli wpadła Wam do głowy myśl, że może mamy do czynienia z jakąś podróbką, to nic bardziej mylnego. Konto @andrzejdudanatiktoku zostało zweryfikowane - wiarygodność profilu podnosi także opublikowany materiał.
@andrzejdudanatiktoku##grarantanna ##zostanwdomu ##zostanciewdomu ##koronawirus ##coronavirus ##foryou ##fyp ##koronawiruswpolsce ##andrzejduda♬ dźwięk oryginalny - andrzejdudanatiktoku

Andrzej Duda postanowił zaprosić wszystkich uczniów do udziału w turnieju e-sportowym Grarantanna Cup. Wydarzenie to jest organizowane przez Ministerstwo Cyfryzacji i mogą wziąć w nim udział osoby do 19 roku życia. Szczegóły eventu znajdziecie TUTAJ.Czy decyzja o dołączeniu Andrzeja Dudy na TikToka jest kontrowersyjna i żałosna? Ośmielę się stwierdzić, że... nie. Platforma od ByteDance staje się bowiem coraz popularniejsza i promowanie za jej pośrednictwem wydarzeń pokroju Grarantanna Cup jest świetnym pomysłem. Nawet jeśli stoi za nim sztab osób od PR-u, to super! Jestem ciekawy czy Prezydent zdecyduje się na nagrywanie kolejnych materiałów, czy mamy do czynienia z jednorazowym "wyskokiem".

Zapewne wokół profilu Andrzeja Dudy narośnie nieco zamieszania, ale jestem pewien, że dzięki temu więcej osób zapisze się na turniej w League of Legends, Brawl Stars czy CS:GO. Co ciekawe, w promowanie eventu zaangażowani zostali influencerzy - m.in. Izak oraz Nervarien.

 

Co sądzicie o dołączeniu Andrzeja Dudy na TikToka? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.