Nowy Android oficjalnie zawitał na rynku

Nowy Android oficjalnie zawitał na rynku

Google postanowiło nieco zaskoczyć użytkowników i dosyć niespodziewanie zaprezentowało oficjalną wersję nowego Androida. Na jego dystrybucję mogą liczyć na razie niestety nieliczne osoby. 


Początkowo, jak nie trudno się domyślić, aktualizacją cieszyć będą mogli się posiadacze smartfonów Google Pixel pierwszej oraz drugiej generacji. Pozostali muszą uzbroić się w cierpliwość do momentu ogłoszenia dostępności systemu przez konkretnych deweloperów.

Android Pie już dostępny na urządzeniach z serii Google Pixel


Android Pie to przede wszystkim liczne innowacje w kwestii sztucznej inteligencji oraz mechanizmu maszynowego uczenia się. Ponadto kompletniej przebudowie uległ pasek nawigacyjny, który teraz obsługiwany będzie głównie przez specjalne gesty.

Trudno stwierdzić kiedy producenci smartfonów zdecydują się na implementację nowej odsłony systemu od Google do swoich urządzeń, lecz zapewne jest to kwestia tygodni, a nawet miesięcy.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.