Google zakazuje tworzenia smartfonów z trzema notchami

Google zakazuje tworzenia smartfonów z trzema notchami

Coraz więcej producentów telefonów komórkowych decyduje się na zastosowanie ekranów z wcięciem, czyli tzw. notchem. Google zdaje sobie sprawę z rosnącej popularności tego rozwiązania i implementuje wsparcie dla niego w nowym Androidzie. Nie obeszło się jednak bez pewnego zakazu. 


Premiera Androida P zbliża się wielkimi krokami, więc Google postanawia odkryć wszystkie karty nowego systemu. Okazuje się, że telefony z wcięciem wreszcie otrzymają wsparcie, lecz gigant z Moutain View stawia jeden warunek. Mowa o ilości zastosowanych tzw. notchy - ich liczba nie może wynosić więcej niż dwa. Google nie chce udziwnień.

Więcej niż dwa notche nie będą obsługiwane przez Androida P


Zdania odnośnie decyzji firmy mogą być podzielone. Z jednej strony Google swoim postanowieniem zabronił eksperymentowanie z telefonami na masową skalę, ale z drugiej jednak dał jasno do zrozumienia, że to jeszcze nie czas na nowe (do tego niezbyt wnoszące coś innowacyjnego) pomysły tego typu.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.