Google oficjalnie ogłosiło nową wersję Androida!

Google oficjalnie ogłosiło nową wersję Androida!

Spekulacjom na temat nowej wersji Androida nie było końca. Zwolennicy systemu operacyjnego od Google snuli przeróżne domysły na temat nie tylko tego, co zawierać może kolejna edycja, lecz również odnośnie jej nazwy. 


Firma ogłosiła bowiem, że następna odsłona mobilnej platformy nosić będzie przydomek "Oreo" - oczywiście jest to związane z tradycją nazewnictwa kolejnych wersji Androida od różnych słodkości. Tym razem wybór padł na popularne ciastko produkowane od ponad stu lat.
Inteligentniejszy, szybszy, mocniejszy i słodszy niż kiedykolwiek wcześniej. Najpopularniejsze ciasteczko świata właśnie zostało także twoją ulubioną wersją Androida.tak Google opisuje "Oreo". Co nowego postanowiło wprowadzić Google do swojego systemu? Przede wszystkim skupiono się na optymalizacji aplikacji działających w tle. Dodano także automatyczne wypełnianie pól w różnych formularzach (loginy, e-maile) oraz zaimplementowano 60 całkowicie nowych emoji. W nowej wersji odnajdziemy także Ochronę Sklepu Play - funkcja ta chronić ma nas przed niebezpiecznymi aplikacjami.

System trafi jako pierwszy zapewne na urządzenia Google jak np. Google Pixel oraz Pixel XL. Na resztę informacji odnośnie dostępności na inne sprzęty. będziemy musieli nieco poczekać.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.