Amerykanie stworzyli robotycznego psa z karabinem snajperskim

Amerykanie stworzyli robotycznego psa z karabinem snajperskim

Robotyczne psy od Boston Dynamics co kilka miesięcy podbijają internet na viralowych filmach z ich udziałem. O krok dalej posunęły się właśnie dwie amerykańskie firmy - S.W.O.R.D. International i Ghost Robotics, które stworzyły podobną maszynę, ale... z karabinem snajperskim.


Robo-pies wyposażony jest w karabin snajperski SPUR o zasięgu do 1200 metrów i został zaprojektowany tak, aby w najtrudniejszych warunkach był pozbawionym wad narzędziem do zabijania. Maszyna dzięki specjalnym czujnikom działa niezależnie od pory dnia czy nocy, charakteryzuje się wyjątkową stabilnością i dokładnością. Co ważne dla wszystkich tych, którzy obawiają się, że urządzenia mogą być niebezpieczne dla ludzkości, robot nie jest autonomiczny. Steruje nim operator, który dodatkowo odpowiada za to, w jakim kierunku i do kogo zostanie oddany strzał.Robo-pies w tej chwili jest prototypem, który budzi wielkie emocje, ale za jakiś czas może zasilić bezzałogowe maszyny armii, która już zainteresowana jest całym projektem. Przeciwną opinię na jego temat ma za to część naukowców, którzy wyrażają zaniepokojenie tym oraz podobnymi projektami.

Fot.: Sword International

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.