Amazon w Polsce oficjalnie wystartował. Jak działa?

Amazon w Polsce oficjalnie wystartował. Jak działa?

Dziś nadszedł długo wyczekiwany start Amazona na polskim rynku. Platforma w kraju ma konkurować m.in. z Allegro czy AliExpress. Do tego jednak jeszcze długa droga, bowiem pierwszego dnia gigant napotkał na kilka istotnych problemów.


Amazon polską domenę, która została zapowiedziana pod koniec stycznia tego roku, otworzył dziś w nocy. Według informacji przekazanych przez firmę, w Polsce w serwisie zarejestrowało się już tysiące sprzedawców. Mimo tego, że serwis działa bez większych zarzutów, wiele kategorii świeci pustkami, ciężko jest także znaleźć niektóre produkty. Z pewnością musimy jeszcze poczekać, aż serwis będzie działał w taki sposób, jak życzą sobie tego użytkownicy.Dostawy z Amazona w naszym kraju realizowane są przez InPost, a także DHL oraz Pocztę Polską. Gdy wartość przesyłki wynosi min. 100 zł. (zarówno u polskiego jak i zagranicznego sprzedawcy), jest ona darmowa. Amazon oferuje także wiele możliwości płatności, w tym płatność BLIK. Zdecydujecie się na zakupy przez platformę?

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.