Amazon oficjalnie wchodzi do Polski!

Amazon oficjalnie wchodzi do Polski!

Amazon oficjalnie potwierdza wejście na polski rynek. Kupujący jeszcze trochę poczekają, ale sprzedawcy mogą już zacząć rejestrować swoje konta.


Chociaż wielu sprzedawców z Amazonu wysyła swoje towary do Polski (często za wyższą opłatą) to jednak nie możemy w pełni cieszyć się tą platformą. Polski interfejs dostępny jest wyłącznie w niemieckim oddziale Amazonu, a i ten daleko odbiega od ideału. Na szczęście wkrótce to się zmieni i doczekamy się własnego oddziału! Dostępny on będzie pod domeną Amazon.pl.

Chociaż strona nie jest jeszcze aktywna to panel sprzedawcy Seller Central Polska już tak. Oznacza to, że przedsiębiorcy, którzy wyrażają chęci sprzedaży swoich produktów za pośrednictwem Amazonu w Polsce czy globalnie, mogą zarejestrować swoje konta. Aby to zrobić wystarczy wejść na sell.amazon.pl. Z całą pewnością rejestracja tam umożliwi lokalnym biznesom na dotarcie do większej liczby odbiorców.

Źródło: sell.amazon.pl


Amazon to największa platforma handlowa. Ma ona ponad 300 mln klientów w 200 krajach. Natomiast liczba partnerów (jeśli chodzi o małe i średnie przedsiębiorstwa) wynosi ponad 1,7 mln.
Ponad 50% towarów sprzedawanych na Amazon pochodzi od zewnętrznych partnerów. Zbliżająca się premiera Amazon.pl zapewni więc polskim przedsiębiorcom możliwość dotarcia do ponad 300 milionów klientów Amazon na całym świecie. - podano w komunikacie.

Obecnie w Polsce znajduje się dziewięć centrów logicznych Amazona: w Sadach (pod Poznaniem), Sosnowcu, Kołbaskowie (koło Szczecina), dwóch obiektach w Bielanach Wrocławskich, Pawlikowicach (koło Łodzi), Łodzi, Okmianach (koło Bolesławca) i Gliwicach oraz w biurze Amazon Web Services i w Centrum Rozwoju Technologii Amazon w Gdańsku. W tym roku zostanie otworzone kolejne - w Świebodzinie.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.