Amazon pozwoli kurierowi na wejście do Twojego domu!

Amazon pozwoli kurierowi na wejście do Twojego domu!

Amazon pracuje nad usługą, która pozwoli kurierowi na otworzenie drzwi wejściowych do czyjegoś domu lub mieszkania. Brzmi tak samo ekscytująco, co przerażająco. Jak ma to działać i czy jest to bezpieczne?


Powiedzenie "Czuj się jak u siebie w domu!" dzięki Amazonowi nabiera zupełnie innego znaczenia. Żeby kurier mógł spokojnie wejść do naszego mieszkania jak do własnego domu potrzebować będziemy aplikacji Smart Lock oraz kamery Cloud Cam. No i oczywiście specjalnych drzwi. Na szczęście wystarczy zmienić zamek na produkowany przez Yale lub Kwikset. Z pomocą tego zestawu kurier zeskanuje kod kreskowy umieszczony na przesyłce, jeśli weryfikacja przejdzie pomyślnie, to kamera zacznie nagrywać obraz, a dzięki aplikacji dostawca będzie mógł otworzyć drzwi.Dzięki kamerze Cloud Cam proces dostarczania przesyłki będzie mógł być obserwowany na żywo przez właściciela domu lub tuż po dostarczeniu przesyłki. Eksperci jednak podkreślają, że żeby system odniósł sukces, to użytkownicy muszą być przekonani do jego niezawodności i bezpieczeństwa, jest to więc kwestia zaufania, o które szczególnie trudno - zwłaszcza, że raz stracone trudno jest odbudować.

System Amazona jest tworzony nie tylko z myślą o dostarczycielach przesyłek. Mogą z niego skorzystać także ekipy sprzątające, przebywający chwilowo u nas goście czy osoby, które zajmują się wyprowadzaniem naszych pupili, gdy nie mamy na to czasu.

Usługa na tę chwilę pozostaje dla nas jedynie ciekawostką, gdyż nic nie wiadomo o planach zastosowania jej w naszym kraju. Czas pokaże, czy pomysł Amazona okaże się ciekawostką także w krajach, w których usługa będzie dostępna.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.