Allegro zakaże handlu kontami z grami

Allegro zakaże handlu kontami z grami

Wraz z dniem 4 stycznia 2021 roku na Allegro nie będzie już można handlować kontami z dostępem m.in. do gier komputerowych. To efekt działań niektórych sprzedawców, które są sprzeczne z postanowieniami licencji sklepów cyfrowych. 


Konta z grami już wiele lat temu zasypały serwis. Mimo tego, że takie działania są niezgodne z regulaminem sklepów cyfrowych, cieszyły się wielkim zainteresowaniem wśród użytkowników. Masowy proceder zostanie jednak wkrótce zakończony. Jak poinformowało dziś Allegro, od nowego roku w działaniu serwisu wprowadzone zostaną nowe zasady.

Od 4 stycznia zakazany będzie m.in. handel kontami, które zawierają odpłaty dostęp do gier komputerowych, na konsole czy na urządzenia mobilne. Blokada będzie dotyczyła wszelkich kont na Steam, Epic Games Store, GOG, uPlay, Origin, PlayStation Network czy Xbox Live, ale także do platform oferujących strumieniowanie muzyki - w tym m.in. Spotify.Nowa wersja regulaminu wprowadza jednak wiele innych ważnych zmian. Ze wszystkimi zapoznacie się klikając tutaj.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.