Allegro postawiło pierwsze automaty na paczki

Allegro postawiło pierwsze automaty na paczki

Allegro postawiło pierwsze automaty paczkowe. Zasilane zieloną energią urządzenia pojawiły się w Poznaniu i Warszawie. Firma zamierza postawić 1500 takich automatów do końca tego roku.


Celem nowych automatów od Allegro jest jeszcze szybsze oraz wygodniejsze dostarczanie paczek. Uruchomienie dostaw z użyciem urządzeń zaplanowane jest na jesień, kiedy to w Polsce będzie ich już znacznie więcej. Pierwszy automat pojawił się na poznańskim Nowym Rynku, zaraz obok nowej siedziby Allegro w centrum Poznania. Kolejne trzy automaty są już w Warszawie.O nowych urządzeniach mówi Grzegorz Czapski, Business Development Officer w Allegro:
Przystępujemy do realizacji zapowiadanego wcześniej planu budowy sieci punktów odbioru i automatów paczkowych Allegro. Pierwsze maszyny "posadziliśmy" już w Poznaniu i Warszawie, a w najbliższych dniach kolejne pojawią się w Łodzi, Toruniu i Wrocławiu. Oczekujemy, że jesienią tego roku osiągniemy tych miastach odpowiednie zagęszczenie, co pozwoli nam dodać automaty paczkowe Allegro do metod dostawy na naszej platformie. Zgodnie z harmonogramem, do grudnia udostępnimy klientom 1500 automatów, a docelowo planujemy ich znacznie więcej.

Zielone automaty od Allegro są ciekawe z tego względu, że ich konstrukcje stworzone są z materiałów z recyclingu, a także nie emitują zbędnego światła w nocy i podświetlają się dopiero, jak ktoś do nich podejdzie. To jednak nie wszystkie jego funkcje, zobaczcie sami poniżej.

`

Co sądzicie o rozwiązaniu od Allegro?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.