Wystartowała Albicla. Polska odpowiedź na Facebooka jest pełna trolli

Wystartowała Albicla. Polska odpowiedź na Facebooka jest pełna trolli

Albicla to dzieło środowiska Gazety Polskiej, Strefy Wolnego Słowa oraz portalu Niezależna.pl. Polska odpowiedź na Facebooka i Twittera już od początku boryka się z pewnymi problemami.


Nowy portal społecznościowy jest połączeniem funkcji i wyglądu dwóch popularnych stron tj. Twittera i Facebooka. Jednak Albicla ma charakteryzować się wolnością słowa, bowiem jej powstanie podobno sprowokowane było zablokowaniem Donalda Trumpa na wcześniej wymienionych portalach.Albicla działa od 20 stycznia i już chwilę po uruchomieniu strony pojawiły się pierwsze problemy. Po rejestracji nowi użytkownicy bardzo długo czekają na potwierdzającego maila. Hasło nie ma ograniczonej ilości znaków - Internauci wpisujący w tym polu całego "Pana Tadeusza" poprawnie założyli konta. Część regulaminu jest słowo w słowo skopiowana z Facebooka.Poza tym żadne z podanych w profilu informacji nie podlegają weryfikacji - w ten sposób już powstało mnóstwo fałszywych kont podszywających się pod polityków czy celebrytów. Dla przykładu wpis "Jacka Sasina" kierowany do "Danuty Hołeckiej":Na portalu podobno zarejestrowało się już 10 tysięcy użytkowników. Ilu z nich to internetowe trolle? Tego nie wiemy, jednak po aktywności w sieci możemy podejrzewać, że obecnie stanowią oni nawet większość kont w serwisie.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.