Aktualizacja Windowsa 10 Creators Update już jest!

Aktualizacja Windowsa 10 Creators Update już jest!

Widocznych zmian jest dużo i nie jest to jedna z wielu aktualizacji, które pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. To znaczy, całkiem możliwe, że Creators Update zacznie Wam  aktualizować się w mało sprzyjającym momencie, dlatego warto skorzystać z opcji zaplanowania aktualizacji. Jakie są największe nowości jesiennej aktualizacji?


Microsoft nową aktualizację do Windowsa 10 promuje takimi słowami:Uważamy, że każdy ma w sobie coś z twórcy, a kreatywność to wspólna cecha wszystkich ludzi. Niezależnie od tego, czym zajmujemy się na co dzień, Windows 10 pozwala odkryć twórcę w każdym z nas.

Jak widać trend na bycie kreatywnym sięgnął również Microsoft, jednak aktualizacja niesie za sobą przede wszystkim lepsze działanie systemu i masę usprawnień. Co konkretnie dostarcza nam w związku z tym Creators Update?


Najbardziej widoczne zmiany to m.in. Oś Czasu, dzięki której będziemy mogli cofnąć się do wcześniej wykonywanych działań, jak zapewnia Microsoft - od 2 godzin do 2 miesięcy! Microsoft stopniowo wprowadza też Fluent Design System, czyli nowe wzornictwo uruchamianych aplikacji, które wykorzystuje światło, materiał, głębię oraz skalę. Od teraz pliki, które są umieszczone w chmurze, będą widoczne w eksploratorze Windows, czyli dostęp do nich będzie łatwiejszy i pozwoli nam to zaoszczędzić miejsce na dysku.Od teraz w Widowsie 10 każdy będzie mógł tworzyć w 3D. Dostępna jest nowa aplikacja Paint 3D, w którym w prosty sposób można konstruować obiekty 3D lub przekształcić obiekt 2D na 3D. Dla osób, które zajmują się grafiką może to być świetna sprawa, natomiast gracze także nie zostali pominięci. Creators Update zawiera w sobie wiele usprawnień dla graczy, takich jak zakładka "Gry", w której znajdują się różne ustawienia i tryby dla graczy, mające usprawnić rozgrywkę.


Tutaj znajduje się oficjalny film od Microsoftu, poświęcony jesiennej aktualizacji:Szeregu usprawnień doczekał się także Microsoft Edge, czyli nowa przeglądarka dla systemów Windows 10. Jak informuje Microsoft Edge jest szybszy niż Google Chrome i Mozilla Firefox, a także oferuje dłuższy czas pracy na baterii. Jesteśmy bardzo ciekawi, jak sprawdzi się to w praktyce oraz czy przeglądarka od Microsoftu ma w końcu szansę stać się konkurencyjna dla Chrome'a czy Firefoxa. Jak zapewnia Microsoft poprawione zostały także kwestie bezpieczeństwa, przez co będziemy mogli poczuć się bezpieczniejsi w sieci.


Wszystkie zmiany, które zaszły w aktualizacji Creators Update możecie dokładnie prześledzić na oficjalnej stronie Microsoftu. Zmian jest naprawdę dużo, dlatego wybraliśmy naszym zdaniem najważniejsze z nich i najbardziej przydatne. Czy macie już na swoich komputerach nową aktualizację? Jesteście z niej zadowoleni? Co wam się najbardziej podoba?


 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.