Nadchodzi wielka aktualizacja Pokemon GO

Nadchodzi wielka aktualizacja Pokemon GO

Pokemon GO ma już ponad 4 lata. Od tamtej pory gra wciąż się rozwija i przyciąga nowych użytkowników. Pomimo ciągłych zmian może się jednak nudzić tym, którzy są z nią od początku. Przyszła aktualizacja ma to zmienić.


Świat Pokemon GO nieustannie ewoluuje. Twórcy gry ogłosili, że w ostatni poniedziałek listopada (30.11) pojawi się wielka aktualizacja, która poważnie zmieni oblicze aplikacji.

Źródło: pokemongolive.com


Najistotniejszą modyfikacją będzie powiększenie maksymalnego poziomu. Niedługo gracze będą mogli osiągnąć 50 lvl, ale na innych zasadach niż poprzednie do tej pory. Aby go zdobyć trzeba będzie wykonać kilka zadań. Twórcy piszą:
Trenerzy, którzy osiągnęli poziom 40, wkrótce będą mieli okazję osiągnąć poziom 50! Bądź jedną z pierwszych osób, które zdobędą prawo do przechwałek jako trener 50 poziomu - to znaczy, jeśli jesteś gotowy na wyzwanie.

Ci, którzy jeszcze nie osiągnęli 40 poziomu, niech się nie martwią! Dzięki tej aktualizacji będą mogli łatwiej to osiągnąć, poprzez różne nowe sposoby zdobywania XP.

Poza tym do gry wprowadzone zostaną tzw. sezony, które pokrywać się będą z porami roku. Będą się one zmieniać co trzy miesiące, a każdy z nich przyniesie duże zmiany. Na przykład w pierwszym sezonie pokemony związane z zimą będą pojawiać się w naturze na półkuli północnej, podczas gdy Burmy, Darumaka i inne Pokémony związane z latem będą pojawiać się na wolności na półkuli południowej. Oprócz tego rozgrywki ligowe zostaną fundamentalnie przemodelowane. Rankingowych szczebli będzie aż 24, a cztery najwyższe mają się wiązać z unikalnymi, efektownymi odznakami oraz nagrodami do zdobycia.

To jednak nie jedyne zmiany. Pojawią się także nowe Pokemony z regionu Kalos. Do tej pory w Pokemon GO napotkaliśmy pokemony z Kanto, Johto, Hoenn, Sinnoh, Unova i Galar. Natomiast od środy, 2 grudnia 2020 r., będzie można odkryć nowe, wspaniałe gatunki!


Teraz nadszedł czas, aby wyjść poza granice - razem!

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.