Aktualizacja algorytmu monetyzującego na YouTube

Aktualizacja algorytmu monetyzującego na YouTube

YouTube miał ostatnio ogromne problemy z podjęciem decyzji, jakiego rodzaju treści będą miały ograniczone zarabianie, oraz komu zostanie nałożone wspomniane ograniczenie. Teraz serwis wprowadza aktualizację, która według jej twórców ma poprawić system ograniczający zarabianie.

W sierpniu tego roku YouTube wprowadził trzy rodzaje ikon, określających stan zarabiania materiału. Jeżeli znaczek jest zielony - film zarabia w pełni, jeżeli jest żółty - zarabia tylko częściowo, a jeżeli widoczny był przekreślony znak dolara - film nie może zarabiać. W przypadku tego ostatniego stopnia, twórcy mają możliwość odwołania się od decyzji i żądania sprawdzenia filmu przez pracownika serwisu. Dzięki temu YouTube mógł udoskonalić swój algorytm i sprawić, że będzie on popełniał mniej błędów.

Jak pisze rzecznik prasowy YouTube, od sierpnia, dzięki temu, że ponad milion razy pracownicy serwisu musieli sprawdzić film, udało im się ulepszyć tę technologię i wprowadzić aktualizację, która doprowadzi do zmniejszenia ilości błędnie rozpoznanych materiałów. W rezulatacie około 30 procent filmów mających ograniczenia zarabiania, zostaną dopuszczone do możliwości pełnego zarabiania z reklam. Oznacza to, że po aktualizacji, miliony filmów zaczną zarabiać.

Aktualizacja została wprowadzona wczoraj, o 14:30 PDT. Umożliwi ona twórcom zdobywanie należnego wynagrodzenia, za swoje produkcje. Mamy nadzieję, że po aktualizacji, algorytm będzie działał bez zarzutów i nie będzie już tylu problemów spowodowanych niesłusznym zdjęciem możliwości zarabiania. Myślicie, że aktualizacja dużo zmieni, czy będzie wymagała jeszcze wielu poprawek, zanim algorytm będzie działał, jak powinien?

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl