Akcja Call of Duty WW II w Polsce?

Akcja Call of Duty WW II w Polsce?

Call of Duty: WWII pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One dokładnie 3 listopada tego roku. Do tej pory poznaliśmy w głównej mierze tylko zwiastun, parę screenów oraz ogólne informacje o fabule gry. Więcej dowiemy się z pewnością na zbliżających się targach E3. Zainteresowanie graczy jest jednak zbyt duże, by mogli cierpliwie oczekiwać na oficjalne zapowiedzi twórców, dlatego sami doszukują się prawdy. Jedną z ostatnich teorii jest możliwość osadzenia akcji gry również w Polsce!
Otóż na oficjalnej stronie COD'a pojawiła się ostatnio pewna maszyna do pisania, na której, wbrew pozorom, można pisać. Jednak po wpisaniu pięciu obojętnych liter, zapala się czerwona lampka symbolizująca złe hasło. Jednak użytkownicy, którzy od jakiegoś czasu próbują rozwiązać zagadkę, zauważyli między innymi, że na screenie z nazistą zombie, ukazanym po oficjalnej zapowiedzi gry, ukryty jest specjalny kod. Po wpisaniu go w okienko maszyny pojawia się napis: "A new horror rises", następnie możemy zobaczyć trzy pliki: jeden folder z zaszyfrowanym kodem na boku, a także wizerunek namalowanego Fryderyka Barbarossy na kartce papieru i zdjęcie portretu młodzieńca Rafaela. Zagadka powoli zostaje rozwikłana...


Otóż numery seryjne maszyny wskazują na Dunkierkę, więc prawdopodobnie akcja gry będzie rozgrywać się m.in. w tym miejscu. Portret Barbarossy może wskazywać na to, że w nowym Call of Duty powalczymy w trakcie ataku Niemiec na Związek Radziecki. Za to obraz Rafaela przed wojną należał do prywatnej kolekcji Czartoryskich. W 1939 roku jednak trzy najcenniejsze dzieła, w tym powyższy portret, zostały ukryte w Sieniawie, gdzie znaleźli je Niemcy. Stamtąd trafiły do prywatnej kolekcji Hansa Franka do Krakowa. Później obrazy prawdopodobnie zostały wywiezione do Rzeszy.


Według tych wszystkich informacji, które, podkreślmy, nie muszą wcale okazać się prawdziwe,  możemy stwierdzić, iż akcja gry przeniesie użytkownika również w polskie tereny walk. Z pewnością oficjalne potwierdzenie tejże informacji ucieszyłoby wiele osób, ale na taką możliwość musimy jeszcze trochę poczekać.

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał wideo przedstawiający proces tworzenia World War II.


Nawiązując za to do ciekawostek i zagadek związanych z nadchodzącą grą Activision, chłopaki z TVGRY.pl nagrali ostatnio materiał, w którym Szymon Liebert (Hed) razem z Adamem Kusiakiem (największym fanem historii z całej redakcji) poddali się analizie zwiastuna pod względem militarnych śladów. Zapraszamy do obejrzenia!

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl