Jedyny polski zespół w 7. Sezonie ESL Pro League!

Jedyny polski zespół w 7. Sezonie ESL Pro League!

Obecny skład AGO Gaming od samego początku odnosił sukcesy,  pnąc się w górę w  rankingach. Wydawało się, że kwestią czasu jest dostanie się "aniołków" do najbardziej prestiżowych sfer światowego esportu. To co dla wielu drużyn jest nieosiągalne i stanowi szczyt marzeń, AGO Zdobyło zaledwie w pół roku, awansując do ESL pro league. Ponadto wczoraj pisaliśmy o tym, że Grupa Abstra zainwestowała w ten skład esportowy.


Przypomnijmy tylko, że gwarancją dostania się do ESLPL jest zwycięstwo w Mtn Dew League lub w jej barażach. Z każdego sezonu Pro ligi odpadają cztery drużyny, aby udostępnić miejsce dwóm ekipom ze Starego Kontynentu oraz dwóm zespołom z Ameryki Północnej. Dzięki świetnym wynikom w Mtn Dew League AGO Gaming rozegrało mecz, będący ostatnim krokiem, aby dostać się do ESLPL. Oto wpis o tym wydarzeniu udostępniony na oficjalnej stronie facebookowej przez AGO Gaming:Planowo spotkanie miało rozpocząć się około godziny 16. Niestety z przyczyn technicznych oraz słabej organizacji turnieju, o czym mówili sami gracze, na początek meczu musieliśmy poczekać aż do godziny 20. Finał rozgrywany był w systemie Bo3. Mapy na jakich grano to: Mirage(wybór eXtatus) oraz Train(wybór AGO), na szczęście trzecia mapa nie była potrzebna.

Pierwsza mapa po bardzo zaciętym pojedynku (16:14) padła łupem AGO, co cieszyło, tym bardziej że mapa była wybrana przez przeciwnika. Na drugiej mapie mogliśmy zobaczyć pewną grę i świetną formę Polaków, co zaowocowało bardzo udaną pierwszą połową. Mimo próby powrotu ze strony eXtatus to AGO pokazało, kto bardziej zasługuje na miejsce w ESLPL, kończąc zarówno traina jak i całe spotkanie wynikiem 16:11.

Nie pozostaje nam nic innego jak pogratulować zawodnikom AGO takiego sukcesu i życzyć powodzenia w 7. finale ESLPL. Przypomnijmy tylko,  że będzie to jedyny polski zespół w nadchodzącym sezonie pro ligi.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.