AGO Gaming zagra w półfinale Minora!

AGO Gaming zagra w półfinale Minora!

Dziś rozpoczął się europejski Minor w CS:GO, który wyłoni część uczestników nadchodzącego Majora. O wyjazd do Bostonu walczą dwie polskie drużyny - AGO Gaming oraz PRIDE. Pierwsza z nich osiągnęła już niemały sukces!


Na pojedynki PRIDE musimy poczekać do jutra. Dziś natomiast zmagania rozpoczęło polskie AGO Gaming, które w pierwszym spotkaniu pokonało szwedzkie GODSENT. Drugim przeciwnikiem był jak zawsze silny Team EnVyUs, który bez większych problemów zwyciężył nad naszymi. W decydującym spotkaniu nasi trafili znów na Szwedów, którzy chwilę wcześniej wygrali z teamem Windigo.

Mecz rozpoczął się na Mirage'u. GODSENT ku zdziwieniu, mimo przegranej pistoletówki, rozpoczęło spotkanie od sporej przewagi. Nasi zmuszeni byli do gonienia wyniku. Nie wyglądało to najlepiej, ale chwilę po zmianie stron nadszedł spory comeback Furlana i spółki, którzy zwyciężyli 16:13.

Na drugiej mapie - Cobblestone, było już znacznie lepiej. AGO przycisnęło Szwedów już na samym początku. Przewaga Polaków była widoczna na każdym kroku, aczkolwiek GODSENT próbowało urwać kilka rund, nieraz z powodzeniem. Ostatecznie mapa zakończyła się wynikiem 16:5 dla naszych. Tym samym 3 mapa nie była już potrzebna, a AGO Gaming wygrało całe spotkanie 2:0.Tym sposobem AGO Gaming zakwalifikowało się do fazy pucharowej i już w najbliższą sobotę (4 listopada) rozegra swój mecz półfinałowy. Minor wraca natomiast już jutro! W drugim spotkaniu zobaczymy polskie PRIDE, które zmierzy się z OpTic Gaming.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.